emedica.pl
Internetowy Serwis dla Pacjentów
WizjaNetwww.pajacyk.pl
SŁOWNIK
CHOROBY
OBJAWY
ZABIEGI
BADANIA
SPECJALNOŚCI
       zaawansowane pomoc
Zdrowie w mediach
Przewodnik pacjenta
Prawa pacjenta
Ćwiczenia

Polecamy książki Prof. Pawlickiego

 

Specjalności->medycyna sądowa


medycyna sądowaOpis specjalności

Dziedzina medycyny zajmująca się wykorzystaniem wiedzy lekarskiej dla potrzeb wymiaru sprawiedliwości. Jest dyscypliną wiążącą nauki medyczne z naukami prawnymi i społecznymi. Głównym zadaniem jest zastosowanie wiedzy medycznej dla potrzeb śledztwa i postępowania dowodowego w procesie karnym i cywilnym. Zadaniem lekarza sądowego jest analiza wszelkich zauważonych zmian chorobowych pod kątem związku przyczynowego z konkretnym wydarzeniem na podstawie badania pacjenta jak również oględzin zwłok na miejscu zdarzenia jak i w wyniku badania pośmiertnego tzw. sekcji zwłok.

powrót


Choroby / Objawy / Zabiegi / Badania diagnostyczne / Badania laboratoryjne / Specjalności / Wyszukiwarka / Słownik / Pomoc /
Mapa serwisu / O nas / Redakcja / Kontakt / Pomoc


                                                                                 Nota prawna
Prezentowane strony mają charakter edukacyjny. Ogólne informacje na temat chorób i zasad postępowania w żadnym stopniu nie zastępują fachowej porady lekarskiej. Pomimo rygorystycznego przestrzegania ogólnie przyjętych zasad tworzenia serwisów medycznych ustalonych przez Health on the Net Foundation i weryfikacji prezentowanych treści przez uznane Autorytety medyczne, twórcy serwisu nie biorą żadnej odpowiedzialności, ani pośredniej ani bezpośredniej, za sposób wykorzystania i interpretowania informacji zawartych w serwisie.

Ostatnia aktualizacja: 9 maja 2005 roku
Wszelkie prawa zastrzeżone © emedica.pl , 2001