Przedstawiamy Państwu krótki opis poruszania się po serwisie

"encyklopedia medica":


Przeszukiwanie zasobów serwisu / Poruszanie się po serwisie /


PRZESZUKIWANIE ZASOBÓW SERWISU

Aby znaleźć interesującą nas informację w serwisie można skorzystać z szybkiego wyszukiwania . Wyszukiwane są wtedy słowa kluczowe dostępnych w serwisie opisów i dopasowywane do wpisanych przez Państwa w okienku słów.

Za pomocą wyszukiwania zaawansowanego, mogą Państwo wybrać sobie sposób oraz rodzaje przeszukiwania zasobów. Można tu poszukiwać tylko całych fraz lub pojedynczych wyrazów, zaznaczając wybrany przez Państwa zakres poszukiwań, obejmujący np. same definicje lub pełną treść opisów.powrót

PORUSZANIE SIĘ PO SERWISIE

MENU GŁÓWNE
Poruszając się po serwisie możecie Państwo wybrać jeden z interesujących działów np. "Choroby". Po wejściu do tego działu wyświetli się struktura "Układów" organizmu człowieka wraz z przyporządkowanymi częściami ciała. Po wybraniu któregoś z układów lub części ciała wyświetli się lista chorób związanych z wybranym elementem.
Następnie można wybrać konkretną chorobę, aby uzyskać szczegółowe informacje na jej temat. Bezpośrednio pod opisem szczegółowym znajduje się lista elementów innych działów powiązanych bezpośrednio z daną chorobą ("Zobacz także").

W podobny sposób można odnaleźć interesujący Państwa zabieg lub badanie diagnostyczne czy laboratoryjne. O tym jakiego rodzaju badania Państwa interesują decydujecie po wybraniu tego działu w menu głównym.

Po wejściu do danego działu można też poszukiwać interesujących Państwa informacji wybierając literę alfabetu, którą rozpoczyna się nazwa danej choroby czy poszukiwanego badania. Litery w porządku alfabetycznym znajdują się zawsze u góry strony w poniższej formie:
A B C D E F ....


MENU BOCZNE
Po lewej stronie serwisu znajduje się menu z odnośnikami do różnych ciekawostek, aktualności itp. Znaleźć tu można odnośniki do ciekawych serwisów medycznych, wszelkiego rodzaju porady, kalendarze, porady prawne, a nawet forum dyskusyjne.

STOPKA SERWISU (u dołu strony)
W stopce serwisu - oprócz większości odnośników - znajdują się też linki do informacji o autorach emedica.pl, kontakt do redakcji oraz mapa całego serwisu.

powrót